Navigasyonu Geç

Türkiyede Nakliyat Sektörü

Anasayfa / Blog / Türkiyede Nakliyat Sektörü

Büyüyen ve gelişen Karayolu taşımacılığının ülkemizdeki alanları, Hizmetler ve Alanları!

Türkiyede Nakliyat Sektörü

Türkiyede Nakliyat Sektörü

30 Şubat 2021 - Gönderdi
  • 8985 View
  • 1 yorum
  • 68 share
  • nakliyat, ülke, nakliye, sektör , ekonomik

Nakliyat Sektörünün Ülkemizdeki Yeri ve Önemi

Türkiye Cumhuriyeti'nde nakliyat sektörü büyük bir öneme sahip ve büyük bir hizmet potansiyeli oluşturmaktadır. İhracat ve ithalat anlamında ülkemize sunduğu büyük avantajlar ve fırsatlardan dolayı ülke olarak nakliyat sektörüne büyük yatırımlar yapılmaktadır.

Ülkemizde 4 büyük nakliyat sektörü kolu bulunmaktadır. Bunlar;

  • Denizyolu Taşımacılık
  • Havayolu Taşımacılık
  • Demiryolu Taşımacılık
  • Karayolu Taşımacılık

Bu sektörler kendi içinde de hizmet bakımından farklı alanlarla birbirinden ayrılmaktadır.

Karayolu Taşımacılığı Hizmet Alanları

Bizler de karayolu taşımacılığı sektöründe bulunuyor ve bu sektörün evden eve nakliyat alanında insanların Şehir içi nakliyat ve Şehirlerarası nakliyat hizmetlerini karşılanmasını sağlamaktayız.

Bulunduğumuz kategori gereğince ofis malzemeleri, ev eşyası ve parça eşya taşımacılığı olarak tabir edilen ürünlerin şehir içi ve şehirler arası taşınmasını da gerçekleştirmekteyiz. Bunların haricinde farklı bir taşıma yaptığımız zaman karayolu taşımacılığı farklı bir alanına girdiğimiz için suça teşkil etmiş oluruz ve bunun da yaptırımları mevcuttur.

Bizler de olabildiğince kendi hizmet sektörümüzde insanların ev ofis eşyalarının taşınmasını sağlıyoruz. Karayolu taşımacılığı ülkemizde çok kontrolsüz bir şekilde büyümektedir. Bu sektörden pay almak isteyen bazı uyanık komisyoncular, korsan nakliyat firmaları ve farklı arayışlar içinde olan insanlar sektördeki hizmet almak isteyen insanların zarar görmesine sebebiyet vermektedir.

Böylesi bir durum da ne yazık ki fazla denetleme olmadığından dolayı, çok üst seviyede hizmet sunulması ve denetleme olması gereken bu sektörde bu gibi çarpıklıkların olması sebebi ile insanlar bir çok insanın mağdur olmasına göz yummaktadır.

İşi bilen veya bilmeyen tecrübesiz insanların da bu sektöre girmesi ve bu sektörden pay almaya çalışması da ayrı bir üzüntü verici bir durumdur.

Deneyimsiz ve tecrübesiz hizmet sunan insanların yaşattığı mağduriyetler den dolayı bizim gibi geçmişten bugüne sadece Sakarya evden eve nakliyat hizmeti sunan firmalar da töhmet altında kalarak müşterilerin güvenini kazanmada dahi zorlandığımız su kaldırmaz bir gerçektir.

Karayolu Taşımacılığında Köklü Firmaları Tercih Edin Rahat Edin

Bizim gibi firmalar bu gibi zorlukların altından kalkmak adına daha kaliteli hizmetleri makul fiyatlarda sunmak için gayret ve çaba gösteriyor ve bu gibi çarpıklıkların ortadan kalkması adına müşterilerimizin ve ziyaretçilerimizin bilgilendirilmesi hususunda sürekli içerikler üreterek yayınlamaya çalışmaktayız.

Sizlerde taşımacılık sektörüden hizmet alan olarak bu gibi içeriklerimiz ve bilgilendirme metinlerimizden faydalanarak karşılaşacağınız büyük mağduriyetler ve sorunlarla baş başa kalmadan önce işinde köklü firmaları tercih ederek işinizi daha sağlama alabilirsiniz.

Kesinlikle korsan ve komisyoncu firmalardan korunmak adına sizler de üzerinize düşen sorumluluğun bilincinde davranarak titiz bir araştırma ve firmaların güvenirliğe dair web site veya sosyal medya platformlarından araştırma yaparak gerekli bilgilendirmeler doğrultusunda firmaları tercih edebilirsiniz.

Firmaları tercih ederken Web siteleri, sosyal medya hesapları gibi alanları inceleyerek müşterilerden geri bildirimleri ve firmaların yaptığı işler konusundaki resim ve videoları inceleyerek daha sağlıklı fikir elde edinebilirsiniz. Bu şekilde davranışlar geliştirdiğiniz de sizlerde sektörün çarpık büyümesinin yavaşlamasına ve tamamen ortadan kalkmasına bizlere yardımcı olabilirsiniz.

Tüm Yorumlar

Müşteri Profili
Ahmet Karacan 25 Aralık 2020 | Saat - 15:17

Çok yararlı bir bilgilendirme ve açıklama olmuş güzel içerik.. Tebrikler

Yorum Yazın

E-Posta adresiniz yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi.