Navigasyonu Geç

Covid-19 ve Kontrollü Hayat

Anasayfa / Blog / Covid-19 ve Kontrollü Hayat

Sizler de bu zorlu zamanlarda hayatta tutunun çünkü, Hayat eve Sığar!

Covid-19 ve Kontrollü Hayat

Covid-19 ve Kontrollü Hayat

21 Ocak 2021 - Gönderdi
  • 7859 View
  • 1 yorum
  • 55 share
  • salgın, covid-19, nakliyat, evdeneve, hayat,

Çin'de başlayıp bütün dünyaya yayılan koronavirüs yani covid-19 salgını bütün insanların büyük sorunu haline gelmiştir. Neredeyse 1 yıl olmasına rağmen ne yazık ki koronavirüsü Çin haricinde diğer bütün ülkeler kontrol altına alamamış ve halen mücadele etmeye çalışmaktadır.

Ne yazık ki bugüne kadar verilen bütün mücadeleler ekonomik kaygılardan dolayı hafifletilerek ve insanların duyarlı davranmamasından kaynaklı bu sorun daha da derinleşmiş ve dünyada ölü sayıları ve vaka sayıları büyük derecede artmış ve bu da virüsün birçok mutasyona uğrayarak daha fazla bulaşıcı ve öldürücü olmasına sebebiyet vermiştir.

Pandeminin Sona Ermesi Aşılanma İle Mümkün

İnsanlığın tek umudu olan aşı çalışmaları hızlı bir şekilde tamamlanmış ve 3.Faz denemeleri de çok az insanda denenerek acilen onaylanarak insanların aşılanması hedeflenmektedir.

Çin'den aldınız koronavac aşısı ülkemize gelmiş ve gerekli testleri yapılarak hızlı bir şekilde insanların aşılanması hedeflenmektedir. Böylesine umut verici gelişmelerin ufukta olması bizleri heyecanlandırıyor ve geleceğe dair inancımızı diri tutmamızı sağlamaktadır.

Lakin ülkemizdeki insanlar duyarsız davranmaları sonucu hastalık çok hızlı ilerlemiş ve bir türlü kontrol altına alınmaması insanların kontrollü hayat ve gerekli temizlik şartlarına uymadan hareket etmesi sonucu ile ne yazık ki böylesi bir durumla karşılaşmış bulunmaktayız.

Halkımız genel olarak her alanda böylesine duyarsız davranmakta ve ülkemizde devlet ve yasa kurallarına riayet etmeden kontrolsüzce yaşamanın bir mazeret sayması çok üzücü bir durumdur.

Maske Mesafe Temizlik Kurallarına Lütfen Uyalım

Kontrollü hayatın hedefi insanların aşılanarak bağışıklıklarınin geliştirilmesi için maske-mesafe kuralına dayalı bir virüse karşı kendimizi koruma tedbirlerimizi den oluşmaktadır. Bu kurallar ve tedbirler sayesinde hızlı bir şekilde bu pandemi sürecine atlatmamız ve tekrar çalışma ve sosyalleşme ortamının tekrar ülkemize hakim olması adına bizler de üzerimize düşen sorumluluğa harfiyen uymak zorundayız.

Her bilinçli bir vatandaş gibi bizler de kontrolü hayat diyor ve herkesi maske mesafe kuralına uyarak tedbirler doğrultusunda hayatımızı devam ettirmemizin gayretinde olmamızın bilincinde olmalıyız. Kısa sürede bu pandemi ortamını küçük hasarlarla atlatabilmek için her bir vatandaşımızın duyarlı davranarak kontrollü hayat çerçevesinde yaşamalı ve kendisini ve sevdiklerini koruyarak yaşamlarını devam ettirmelidir.

Sakarya Naz nakliyat şirketi olarak şirket çalışanlarımız dahil kontrollü hayat çerçevesinde hizmetlerimizi müşterilerimize ulaştırmaya çalışıyor ve bu kurallar çerçevesinde ev taşımacılığı hizmetlerini vermeye çalışmaktayız.

Tabi ki bu kurallar devletimiz tarafından belirlenmiş ve bizlere tanınmış bir hak olduğu için ekonominin de tamamen durmaması adına üzerimize düşün bu sorumluluğumuz ile var gücümüzle devam ettirmenin gayretindeyiz.

Siz değerli halkımız bu zorlu şartları kısa sürede atlatacağımıza olan inancımızı bitirmeden bu zorlu şartlarda kurallara uyarak kendinizin ve ülkemizin daha aydın geleceğe ulaşması adına sorumlu olmaya ve kontrollü hayat çerçevesinde üzerimize düşen sorumluluk ile yaşamınızı temenni ediyoruz.

Tüm Yorumlar

Müşteri Profili
Hamza Hastaş 11 Şubat 2021 | Saat - 22:22

Bilgilendirme ve duyarlı davranışınız için sizi candan tebrik ediyorum.

Yorum Yazın

E-Posta adresiniz yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi.